Cześć!

Jestem Iskier, czyli Piotrek Iskra. Urodziłem się w 1988 r. na Dolnym Śląsku, ale choć to częste pytania do mnie, to to wcale nie jest takie ważne! 🙂

Autor, twórca internetowy

Od 2015 roku piszę artykuły i publikuję je w internecie. Moje materiały trafiały na wiele różnych portali, zarówno tych ogólno-informacyjnych, takich jak Onet, WP, Interia, czy mniejszych portali tematycznych. Najwięcej trafiło jednak na jeden z moich ulubionych portali jeszcze z czasów szkoły średniej, czyli na JoeMonster.org. To właśnie stamtąd wzięła się większa rozpoznawalność po nicku „Iskier” niż po imieniu i nazwisku.

Co ja właściwie robię w internecie?

Piszę, głównie piszę! Artykuły śmieszkowe, informacyjne, popularno-naukowe, lekko historyczne. Jednymi z moich „wizytówek” są artykuły opisujące różnego rodzaju katastrofy (sprawdź np. Katastrofa lotu 5055, Wybuch prochowni w Witkowicach), w których charakterystyczne jest to, że opierają się na bardzo dużej liczbie źródeł, przez co mogą być bardzo szczegółowe w wielu aspektach.

Moja praca w tym przypadku to w dużej mierze badanie ogromnej liczby źródeł, żeby wyciągnąć konkret na koniec. Tak, to łączy się z branżą badawczą.

Badacz

To mój najbardziej charakterystyczny avatar, ale nie dałem go na początku, bo ten jest już stary!

Od 2009 r. jestem związany z branżą badawczą. Pracowałem w kilku firmach badawczych przy projektach z badań ilościowych, jakościowych i specjalnych. Związek między pisaniem a badaniem jest bardzo ścisły — jedna i druga rzecz wymaga dotarcia do jak największej ilości danych, przyswojenia ich, przetworzenia, a następnie opisania w formie czy to raportu technicznego, naukowego, opisowego, czy w formie artykułu, który w efekcie ma spełniać cel informacyjny, ale często też rozrywkowy.

W końcu lepiej czytać z zadowoleniem z tego, że przyjemnie nam się czyta, niż męczyć się z nieprzystępnymi zestawami danych. Ja jestem tą osobą, która jest pomiędzy ciężkimi danymi a lekturą. Robię to, żeby czytelnicy nie musieli!

W tej chwili? Iskry Wiedzy!

W 2023 r. postanowiłem założyć swój własny portal Iskry Wiedzy, w którym będę mógł wykorzystywać zebrane po drodze umiejętności i robić to, w czym jestem dobry (grzebanie w źródłach i pisanie) z tym, co jest pożyteczne i ciekawe dla czytelników, czyli artykuły o mało znanych, ciekawych sprawach oraz artykuły rozrywkowe, dające przyjemność z czytania. Co więcej, to wcale nie muszą być oddzielne artykuły, bo obie funkcje często można świetnie połączyć w jednym wpisie!

Akcje specjalne

Plebiscyt na Boomerskie Słowo Roku 2022 i 2023

Plebiscyt założyłem pod wpływem impulsu a dzięki wsparciu medialnemu Joe Monstera i Demotywatorów w 2023 roku stał się prawdziwym hitem.

Wyniki plebiscytu komentowane były we wszystkich rodzajach mediów, od niewielkich stron i profili internetowych, przez real-time-marketing wielu firm, kończąc na materiałach stacjach radiowych i telewizyjnych (TVP, TVN, Polsat). Można więc powiedzieć, że zasięg plebiscytu był „pełny”.

Streamy — Joe Monster gra z WOŚP

Od 2022 r. prowadzimy z moją narzeczoną Moniką Pawlińską charytatywne streamy w przeddzień Wielkiego Finału WOŚP. Streamy skierowane są do wszystkich, jednak opierają się na współpracy społeczności Joe Monster. W trakcie naszych streamów przeprowadzaliśmy wywiady z wieloma znanymi i lubianymi postaciami z internetu i telewizji i zebraliśmy po kilkadziesiąt tysięcy złotych w skarbonkach i na wystawianych aukcjach. (podsumowanie 2022 r., podsumowanie 2023 r.)